Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/inc/functions.inc.php on line 20

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/show_news.php on line 21

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/show_news.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /news/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /news/inc/functions.inc.php on line 781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /news/inc/functions.inc.php on line 781
Kerio MailServer

Kerio MailServer jest serwerem poczty elektronicznej oraz serwerem pracy grupowej przeznaczonym dla małych i średnich firm.

Jego najważniejsze funkcje to:
  • obsługa poczty w protokołach SMTP, POP3, IMAP
  • dostęp do poczty za pośrednictwem przeglądarki internetowej
  • możliwość współdzielenia zasobów i pracy grupowej
  • prosta w obsłudze konsola administratora
  • możliwość archiwizacji poczty przychodzącej i wychodzącej
  • ochrona antywirusowa poczty
  • filtrowanie wiadomości spamowych przy użyciu filtra heurystycznego
  • narzędzia ułatwiające migrację z systemu MS Exchange do Kerio MailServer
  • niewielkie wymagania systemowe
Obsługa poczty elektronicznej
Kerio MailServer obsługuje pocztę elektroniczną w protokołach SMTP, POP3 oraz IMAP, przy czym są one dostępne w wersji z szyfrowaniem SSL lub bez szyfrowania. Użytkownicy poczty mogą odbierać ją na wiele sposobów, w zależności od bieżących potrzeb. Kerio MailServer współpracuje z programem MS Outlook po stronie użytkownika, co oznacza, że użytkownicy korzystający wcześniej z tego programu nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Dzięki dostępności protokołu IMAP poczta może być stale przechowywana na serwerze (nigdy nie jest ściągana na stację roboczą podczas jej odczytywania), co jest ważne dla użytkowników odczytujących pocztę z różnych stacji roboczych.
Kerio MailServer wyposażony jest także w moduł Kerio WebMail umożliwiający dostęp do poczty, kontaktów, folderów publicznych oraz terminarza za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej (w protokole HTTP lub z szyfrowaniem w protokole HTTPS) – nie ma w tym przypadku potrzeby instalowania żadnego oprogramowania obsługującego pocztę na stacji roboczej.
Administrator ma możliwość ustawienia limitów dla każdej skrzynki pocztowej dotyczącej jej pojemności lub ilości wysłanych/odebranych maili w ustalonym czasie.
Poczta może być odbierana także na telefony komórkowe (obsługa WAP).

Kerio WebMail
Kerio WebMail jest modułem serwera pocztowego, pracującym bezpośrednio na serwerze pocztowym i pozwalającym na dostęp do poczty oraz folderów prywatnych i publicznych za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej np. Internet Explorer 6. Połączenie z serwerem pocztowym może być szyfrowane (protokół HTTPS) lub nie szyfrowane (protokół HTTP) w zależności od potrzeb użytkownika. Konsola użytkownika modułu Kerio WebMail jest bardzo zbliżona wyglądem do konsoli programu MS Outlook – użytkownicy przyzwyczajeni do korzystania z programu MS Outlook nie odczują praktycznie zmiany.

Współdzielenie zasobów i praca grupowa
Kerio MailServer poza obsługą poczty przychodzącej i wychodzącej pozwala także na współdzielenie przez użytkowników pewnych zasobów umożliwiających pracę grupową. Możliwe jest korzystanie z wspólnych kontaktów adresowych, folderów publicznych lub współdzielonych oraz korzystanie ze wspólnego terminarza, który znacznie ułatwia synchronizację działań a także umożliwia zlecanie zadań poszczególnym członkom grupy.

Administracja Kerio MailServer
Administracja systemem Kerio MailServer odbywa się za pośrednictwem konsoli dostępnej spod systemu Windows, co sprawia, że jest prosta w użyciu i bardzo intuicyjna. Administrator ma pełną kontrolę nad systemem pocztowym. Może tworzyć lub usuwać użytkowników, przydzielać im uprawnienia, tworzyć domeny, tworzyć listy mailingowe, archiwizować dane, ustawiać limity oraz wykonywać wiele innych czynności niezbędnych podczas codziennej administracji systemem poczty i pracy grupowej. Administrator ma także do dyspozycji statystyki dotyczące ruchu przychodzącego i wychodzącego z serwera, które pozwalają na analizę obciążenia systemu umożliwiając wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości lub prób ataku na serwer.

Archiwizacja danych
Kerio MailServer umożliwia łatwą archiwizację poczty przychodzącej i/lub wychodzącej. Archiwum może być przechowywane na tym samym serwerze, na którym zainstalowany jest Kerio MailServer lub na innej maszynie.

Ochrona antywirusowa
Poczta przychodząca i wychodząca, obsługiwana przez Kerio MailServer, może być sprawdzana na obecność wirusów, robaków internetowych czy koni trojańskich. Skanowanie w poszukiwaniu wirusów (lub innych zagrożeń) i ewentualne ich usuwanie odbywa się bezpośrednio na serwerze pocztowym i jest niewidoczne dla użytkowników systemu. Dostępna jest specjalna wersja systemu antywirusowego NOD32 firmy ESET LLC przystosowana do integracji z serwerem Kerio MailServer. Kerio MailServer może współpracować także programami z antywirusowymi innych producentów takich jak Grisoft, Symantec, Computer Associates, Sophos Network Associates oraz ALWIL Software.

Ochrona antyspamowa
System ma wbudowany własny filtr antyspamowy bazujący na analizie heurystycznej. Posiada on zdolność „uczenia się” – użytkownicy otrzymujący niechciane maile mogą umieszczać je w wydzielonym folderze, gdzie poddawane są analizie przez filtr heurystyczny. Dzięki temu jest on zdolny do zatrzymania podobnych maili w przyszłości.
Poza analizą heurystyczną istnieje możliwość stworzenia czarnej listy nadawców, od których poczta zawsze będzie blokowana, pozwala na dokonanie analizy treści poczty oraz blokowanie poczty przekraczającej ustalone rozmiary.
Kerio MailServer posiada także mechanizmy zabezpieczające przed rozsyłaniem spamu takie jak konieczność autoryzacji użytkowników wysyłających pocztę, anty-relay, czy możliwość ustawienia limitów na ilość wysyłanych maili z poszczególnych kont.

Migracja z  MS Exchange do Kerio MailServer
Firma Kerio Technologies Inc. wraz z swoim serwerem pocztowym dostarcza narzędzie ułatwiające migrację z systemu MS Exchange do systemu Kerio MailServer. Umożliwia ono szybką i wygodną migrację całego systemu z zachowaniem pełnej struktury danych (użytkownicy, kontakty, terminarze itp.) z systemu MS Exchange 5.5, 2000 oraz 2003

Wymagania systemowe
Kerio MailServer ma niewielkie wymagania systemowe. Dostępne są wersje programu pracujące na systemach Windows, Linux oraz Macintosh. Mniejsze instalacje mogą być uruchomione nawet na zwykłej stacji roboczej Windows XP Professional.
Wymagania systemowe dla serwera:
Microsoft Windows XP Professional, Windows 2000 Server lub Windows 2003 Server
Linux Red Hat 9.0, Linux Red Hat Enterprise 3, Linux SUSE 9.0
Mac OS X 10.2, Mac OS X 10.3
Procesor Pentium 500 MHz, 256 MB RAM, 40GB HDD 


Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529

Warning: Division by zero in /news/inc/functions.inc.php on line 529
Szukaj w serwisie:


Zarejestruj się, aby otrzymywać bezpłatny informator o nowościach:

Imię i nazwisko:
E-mail:
Copyright © 2006 . Tajinfo Systemy Informatyczne